Strava

Obložený zeleninový talíř
Obložený zeleninový talíř

Někteří účastníci pobytu ve tmě preferují půst pouze o vodě, jiní normálně jedí. Záleží na každém, jak to cítí.

Strava při terapii tmou

Ve svatyni hlásí účastníci, že mají menší potřebu jídla, tedy člověk sní méně jídla než obvykle. Dalším faktorem je vytříbená chuť, která velmi odsuzuje kořeněná jídla. Proto se vždy snažíme zajistit jídla s minimálním kořením a v takové kombinaci, aby vám chutnala a zároveň, aby se dala jíst při terapii tmou.

Jídlo vám bude chutnat jinak a to hlavně z toho důvodu, že ho nevidíte, až teprve potom poznáte, jaké sousto jste si dali do úst. Mozek totiž nemá možnost porovnat podle vzhledu, jak má co chutnat. Někteří účastníci terapie tmou ani nechtějí vědět, co k jídlu dostali, že si na to přijdou sami 🙂

Strava je po domluvě přinášena 1x za den v jídlonoších. Obvykle mezi 11 a 15 hodinou. Úmyslně vás nechceme navyknout na určitý čas, protože ztráta pojmu času, tedy ve smyslu, že nevíte přesně kolik je hodin, je žádoucím pomocníkem při prohlubování kontaktu s vyšším já.

vegetariánská strava – druh stravy, kdy jsou povoleny i mléčné produkty, vejce a je možné ingredience vařit či péct. Strava bývá obvykle velmi lehká, opravdu nečekejte smažený sýr a hranolky 😀

Máte-li bezlepkovou dietu, můžeme vám v den, kdy by bylo něco lepkového, přinést místo jídla zeleninu a ovoce.

Strava je vždy pro všechny stejná a pokud něco nejíte a nebo máte na konkrétní jídlo alergii, máte možnost ten den jíst ovoce či zeleninu a nebo si můžete přivézt i jídlo vlastní.

Pitný režim a pobyt ve tmě?

Po domluvě zajistíme termosku s čajem, cca 2 litry. Podle sezóny kopřivu, mátu, jahodové, malinové listí či ovoce a v zimě jejich sušené varianty či zelený a ovocný čaj.

K dispozici je však také čerstvá voda z vlastní 120 let staré kopané studny v množství dle libosti.

Pobyt ve tmě a hlad či chutě?

Jahody v RAW čokoládě
Jahody v čokoládě

Ve svatyni umíme zajistit, aby bylo stále k dispozici müsli a také ovoce (jablka, hrušky, švestky – dle sezóny).

Víte-li o sobě, že máte po každém jídle “děsnou chuť na sladké”, přivezte si s sebou prosím oplatky, bonbony, sušenky, či jiné sladkosti, podle vaší chuti.

Průvodci pobytu ve tmě se vám budou snažit zpříjemnit pobyt, jak jen to bude možné.

2 odpovědi na “Strava”

Napsat komentář